krvavé safari

Útočníci zabili průvodce a unesli dva turisty, požadují za ně miliony!

Muž na Safari
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Skupina vyděračů ve čtvrtek unesla dva britské turisty, kteří mířili do národního parku v Demokratické republice Kongo. Útočníci přepadli jejich vůz a zabili místního strážce. Za propuštění zadržených turistů nyní požadují v přepočtu přes čtyři miliony korun.

Dvojice měla namířeno do známého národního parku Virunga, který se proslavil výskytem vzácných gorill. Cestou z města Kibaya je však zajala skupina vyděračů, která při útoku zabila jejich strážce. Zadržen by měl být muž a žena, tvrdí portál DailyMirror.

 

Incident už potvrdily i úřady ve Velké Británii. "V souvislosti s únosem dvou Britů jsme v kontaktu úřady v Demokratické republice Kongo. Naši pracovníci poskytují jejich rodinám podporu," uvedlo britské ministerstvo zahraničí.

 

Podle britských médií zadržela turisty skupina banditů, která za jejich propuštění žádá výkupné 200 tisíc dolarů (v přepočtu 4,2 milionu korun). O únosu se krátce po 10 hodině ráno dozvěděli pracovníci v národním parku, kam měla zadržená dvojice namířeno. Na místo okamžitě vyslala svou ochranku, ale bylo už pozdě.

 

 

Virunga je nejstarší národní park na území Afriky. V roce 1979 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Znám je především pro výskyt kriticky ohrožené gorily horské. Na tu se zřejmě chtěla podívat i dvojice Britů.
 

jva TN.cz