násilník na svobodě

Muž, který napadl nožem tři ženy, si vyhlédl další oběť. Měla obrovské štěstí

Téma:

Během jedné noci napadl hned tři mladé dívky v Praze. Útočníka pražští kriminalisté stále nedopadli. V metru chtěl původně zaútočit na další ženu, která mu ale plán překazila. Policisté nyní prosí svědkyni o pomoc.

Pražští policisté stále od neděle 7. června pátrají po útočníkovi, který několikrát zaútočil s nožem v ruce na mladé dívky v ulicích Prahy. Kriminalistům se již ozvala jedna z napadených žen, jejíž svědectví bylo v celém případu velmi důležité. Nyní shání další z dívek, která se objevila na kamerovém záznamu a její svědectví by mohlo v dopadení muže napomoci.


Před útoky na Opatově si muž vyhlédl ještě jinou oběť. Žena mu ale plán překazila. U východu z metra na ni totiž čekala skupinka mužů, ke kterým se přidala. Dotyčné je přibližně 30 let, má odbarvené blond vlasy a na sobě měla zelené triko, tmavé kalhoty a tmavou mikinu. "Pokud se na kamerovém záznamu pozná, ať okamžitě kontaktuje tísňovou linku 158 nebo se dostaví na kteroukoliv služebnu PČR," požádala mluvčí policistů Hana Křížová.

 


Útočníkem je přibližně 40letý muž, vysoký asi 170 centimetrů. Na sobě měl tmavě modré riflové kalhoty, černou bundu do pasu, kšiltovku značky Nike a přes obličej bílou roušku. Velmi znatelně vrávoral na jednu nohu. Jestli dotyčného poznáváte, ihned zavolejte policisty. "Muže se rozhodně nepokoušejte sami zadržet," upozornila Křížová.


Muž během jedné noci napadl tři ženy na několika místech v Praze. První případ se stal kolem 21:30 v Letňanech, kde na autobusovém nástupišti zaútočil nožem na ženu, které se naštěstí podařilo ubránit. Následně se vydal směrem na Opatov, kde si vyhlédl další oběť, kterou povalil na zem a začal ji škrtit. Muž se ale zalekl projíždějícího auta a z místa utekl. Ani to muže nezastavilo a přibližně o 300 metrů dál zaútočil i potřetí.

 

Jak se útoku od násilníka ubránit? To nám ukázal Petr Poláček, instruktor izraelské sebeobrany krav maga, v reportáži Televizních novin:

 

sik TN.cz