Krvavé běsnění v Londýně

Útočník se přiblížil k obětem zezadu a pobodal je. Čtyři zranění

Krvavé útoky v Londýně
Zdroj: Profimedia
Téma:

Čtyři krvavé útoky nožem se během jedné noci odehrály v Edmontonu v Londýně. Útočník si podle policie své oběti vybíral zcela náhodně, ke všem lidem se připlížil zezadu a následně je bez varování pobodal. Během jedné noci utrpěli zranění čtyři lidé, jedna žena bojuje o život.

V noci ze soboty na neděli měl útočník pobodat čtyři oběti. Jako první zranil pětačtyřicetiletou ženu v Edmontonu v sobotu po sedmé hodině večer. Její zranění jsou kritická, nyní bojuje v nemocnici o život. O několik hodin později pak pachatel s bodnou zbraní přistoupil zezadu k muži v Park Avenue. Podle lékařů však nejsou jeho zranění život ohrožující.

 

Třetí obětí zákeřného násilníka byl třiadvacetiletý mladík. Na toho muž zaútočil v Silver street kolem čtvrté hodiny ranní poblíž stanice metra Seven Sisters, podle zdravotníků se však mladík nachází ve stabilizovaném stavu.

 

Dalšího muže transportovali záchranáři v neděli dopoledne, pobodat jej měl útočník jen necelého půl kilometru od místa, kde předtím napadl pětačtyřicetiletou ženu. Podle zdravotníků můžou mít jeho bodná zranění trvalé následky.

 

Podezřelý muž byl zatčen kolem jedenácté hodiny dopoledne, jestli jde ale skutečně o útočníka, zatím policie nesdělila. Útočníka policie popisuje jako vysokého, hubeného černocha, má na sobě mít kapuci, tmavé oblečení a podle policie jeho zákeřné útoky nesouvisí s terorismem.

 

 

Oběti si útočník podle policie vybíral zcela náhodně. "Podstatné pro něj bylo, že jsou samy a jsou bezbranné," popsali policisté. "Pracujeme s hypotézou, že muž jednal sám a že za jeho chováním můžou být duševní problémy," dodali podle deníku Mirror.


Kriminalisté prosí svědky o pomoc a nabádají veřejnost, aby po sérii útoků zůstávala ostražitá. Policisté vyšetřují, zda za všemi krvavými útoku stojí pouze jeden pachatel. "Pokud uvidíte někoho, kdo odpovídá popisu, okamžitě volejte policii," varují kriminalisté.

mj TN.cz