otřesná událost

Útočník v Haagu pobodal tři děti. Policie zatkla podezřelého!

Útok v Haagu
Zdroj: Profimedia
Útočník zranil 13letého chlapce a dvě 15leté dívky
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
1.12. 2019 7:57
Téma:

Nizozemská policie dopadla 35letého muže podezřelého z pátečního útoku nožem v obchodním centru v Haagu. Zranění utrpěli třináctiletý chlapec a dvě patnáctileté dívky.

V souvislosti s pátečním incidentem v nákupním středisku v centru nizozemského Haagu policie zatkla 35letého muže. Ten měl nožem zranit tři mladé lidi. Třináctiletý chlapec a dvě patnáctileté dívky skončili v nemocnici, odkud v sobotu večer všechny tři propustili. Oběti se mezi sebou neznaly.

 

Policisté muže podezřelého z útoku převezli na stanici k výslechu. Podle jejich informací nemá žádné trvalé bydliště, uvedl nizozemský zpravodajský portál AD.nl. Zatím stále není jasné, jaký byl motiv incidentu a zda se jednalo o teroristický útok.

 

 

 

Událost se odehrála přes osmou hodinou večer a vyvolala velkou paniku. K útoku totiž došlo jen pár hodin poté, co terorista v Londýně zabil nožem dva lidi na London Bridge. Útočníka, který byl už dříve odsouzen za terorismus, britští policisté na místě zastřelili. V sobotu se k incidentu přihlásil Islámský stát. Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:

 

TN.cz