Útok v presbytáři

Útočník ve varšavském kostele ubodal muže! Zranil také kněze

Polská policie - Ilustrační
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Útočník ve varšavské farnosti dle televize TVN24 ubodal staršího muže. Kněz se mu snažil pomoci, vyvázl se zraněním. Podezřelého zadržela polská policie.

Podle dosavadního vyšetřování vstoupil agresor do presbytáře kostela svatého Augustina v Novolipské ulici, kde zaútočil na staršího muže. Knež chtěl oběti pomoci, útočník se ale vrhnul i na něj. Informoval o tom portál televizní stanice TVN24.

 

"Kněz byl zraněn, druhý napadený muž podlehl těžkým zraněním," informoval policejní mluvčí Sylwester Marczak. Přivolaní policisté útočníka, který ztratil vědomí, museli resuscitovat. Záchranáři ho pak přepravili do nemocnice, kde zůstává pod dohledem policie.

 

 

Útočník, kterým je podle médií třicátník až čtyřicátník, je podle informací televizní stanice ve stabilizovaném stavu. Kněz měl utrpět vážnější zranění, jeho stav zatím není znám. Oběti mělo být kolem 60 let.

 

Policisté teď budou vyšetřovat motiv útočníka a další okolnosti děsivé události. Zatím neupřesnili ani to, čím muž na veřícího zaútočil. Mluví pouze o "nebezpečném nástroji". Podle polských médií ale starší muž podlehl bodným zraněním.

epa TN.cz