Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Sexuální útok

Neřvala jsem o pomoc, nahoře byly děti, popsala oběť znásilnění!

Zdroj: TV Nova

Už dva měsíce pražští kriminalisté neúspěšně pátrají po neznámém násilníkovi, který v Braníku zaútočil na ženu, která se vracela domů z koncertu. Jak na chvíle hrůzy vzpomíná sama oběť?

Bylo krátce po půlnoci, sobota 22. září, když se žena vracela domů z koncertu. Taxík ji vysadil pár metrů od domu, kde bydlí.

 

Když vstoupila do domu, zjistila,že se za ní tlačí cizí muž. "Skočil po mně a snažil se mě znásilnit. Bránila jsem se, ale nechtěla jsem řvát, protože jsem věděla, že mám nahoře v baráku děti," popsala oběť agresora reportérovi TV Nova.

 

Když jí grázl začal škrtit, přestala se bránit. "Řekla jsem mu, ať si dělá, co chce, hlavně ať mě nechá žít. když se mi pak dostal do kalhot, tak ho to asi přestalo bavit a odešel," řekla žena. Z útoku vyvázla s odřeninami a boulí.

 

Útočníka prý moc dobře neviděla, policisté odhadují přesnost identikitu na 60 procent.

 

"Pachatel na konci září krátce po půlnoci zezadu přistoupil k poškozené, která odemykala vstupní dveře do domu v Branické ulici a vtlačil se za ní. V domě okamžitě zaútočil a začal ženu osahávat," popsal začátek útoku policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Napadená, přibližně čtyřicetiletá žena, se pokusila hrubiánovi uniknout, ale ten ji v mezipatře dostihl, povalil na zem a začal ji škrtit.

 

"Žena se sice aktivně bránila, ale muž měl velkou převahu, přemohl ji a i přes její aktivní odpor znásilnil. Pak z místa činu utekl," doplnil Daněk.

 

 

Popis pachatel: věk 40 až 50 let, výška kolem 180 centimetrů a mohutnější postava. Muž měl po stranách hlavy více vlasů a nahoře spíše prořídlé chmýří. Útočník při znásilnění mluvil jen minimálně, ale poškozená se domnívá, že hovořil česky, bez přízvuku.

 

Protože se kriminalistům ani po dvou měsících nepodařilo agresora dopadnout, prosí o pomoc veřejnost. Informace přijmou na lince 158. Muži v případě dopadení a odsouzení hrozí až deset let za mřížemi.

pez TN.cz