Nejasný motiv

Útočníka z autobusu už obvinili. Na otázky policistů dál mlčí

Útok v autobuse v severoněmeckém Lübecku - 2
Zdroj: ČTK
Útočník pobodal v autobuse devět lidí
Téma:

Německá prokuratura obvinila útočníka, který v autobusu v Lübecku pobodal několik lidí, z pokusu o vraždu a dalších činů. Soud ho poslal do vazby. K motivu se zatím nevyjádřil, podle vyšetřovatelů jen mlčí.

Podezřelý muž se objevil před soudem v Lübecku v sobotu po poledni. Vyslechl si obvinění z pokusu o vraždu, ohrožnování veřejnosti, žhářství, těžkého ublížení na zdraví a napadení. Informuje o tom portál Deutsche Welle.

 

K motivu se zatím útočník nevyjádřil. Podle policie ale nemá žádné vazby s teroristickými organizacemi. Německá média informují, že podezřelým z činů je 34letý muž s německým občanstvím, ale íránského původu.

 

 

Muž ozbrojený kuchyňským nožem zaútočil v pátek odpoledne v linkovém autobuse, který směřoval na oblíbenou pláž Travemünde. Podle svědků najednou vytáhnul nůž a pobodal několik lidí. Údaje o počtu zraněných se liší od osmi ke dvanácti.

 

Z autobusu pak uprchl, ale měl v něm nechat batoh, ze kterého se kouřilo. To vzbudilo ještě větší paniku. Podle policie se snažil autobus zapálit, proto byl obviněn i ze žhářství. Policisté muže dopadli jen o několik minut později.

 

Podívejte se na r

eportáž TV Nova o útoku v Lübecku:

 

epa TN.cz