Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Drama v Olomouci

Útok na stánek s peticí proti Islámu: Křičeli, že budeme otroky!

Napadení petičního stánku IVCRN
Zdroj: IvČRN

Sběratelé podpisů pod petici proti přijímání uprchlíků do České republiky zažili v pátek krušné chvíle. Na jejich petiční stánek v centru Olomouce zaútočila skupina asi dvaceti cizinců. Na místě musela zasahovat policie.

Sbírání podpisů pod petici pobouřilo zřejmě arabské studenty už ve čtvrtek. Na členy iniciativy Islám v České republice nechceme pokřikovali a nadávali jim. Podle výpovědi jednoho z členů iniciativy, kterou zveřejnil na svém blogu a na Facebooku, jeden agresivní student z Iráku řval, že Češi nemají právo odmítat uprchlíky. Nýbrž naopak, podle Iráčana je naší povinností uprchlíky přijímat.

 

"Za pár let budete jen našimi otroky. Stejně si vás koupíme," měl také ve čtvrtek na členy protiislámské iniciativy řvát jeden z mužů .

 

Celý konflikt se ještě vyhrotil v pátek. Když kolem 15. hodiny přišli sběratelé podpisů znovu na olomoucké Horní náměstí, už na jednoho muže a dvě ženy čekala skupina asi dvaceti agresivních cizinců. Ti se snažili zabránit postavení petičního stánku.

 

 

Když se o to přesto aktivisté pokusili, začali jim útočníci strhávat nálepky s přeškrtnutou mešitou, kopat do věcí a stánek ničit. Na místo musela přispěchat policejní hlídka, která útočníky zpacifikovala.

 

ČTĚTE TAKÉ:

1328 uprchlíků do Česka! 797 jich přijede z Itálie, 531 z Řecka

Dovolená v Řecku? Oblíbená letoviska zaplavili uprchlíci! VIDEO

Tato žena je symbolem migrace: Nevím, co budu v Evropě dělat!

Toto budou naši noví sousedé: Kdo jsou Eritrejci a proč utíkají?

vbo TN.cz