Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

teror u pyramid

Útok na turisty v Egyptě! Bomba zasáhla autobus, 17 zraněných

Až 17 lidí bylo zraněno, když v neděli odpoledne explodovala bomba nedaleko Velkého egyptského muzea v Gíze. To leží jen kousek od slavných pyramid. Terčem byl autobus s turisty.

Inormace o počtu zraněných se liší, podle britského deníku Daily Mirror jich mělo být 17. K výbuchu došlo nedaleko Velkého egyptského muzea v Gize.

 

Agentura Reuters uvedla, že většina zraněných jsou zahraniční turisté. Podle stanice Al-Arabiya bylo zraněno 15 lidí, šest z nich měli být turisté z Jihoafrické republiky. Jiná média píší o 17 zraněných, 10 Egypťanech a sedmi turistech z JAR. Podle českého ministerstva zahraničí nebyl mezi zraněnými žádný Čech, uvedl portál iDnes.

 

 

Z fotografií z místa je patrné, že exploze poničila kamenou zeď. Z autobusu vystupovali cestující, někteří měli krvavé šrámy. Stříbrnozlatý autobus měl navíc poničené přední sklo a rozbitá skla na pravé straně.

 

Okolí výbuchu uzavřeli policisté. Na místě zasahují také pyrotechnici, kteří hledají případné další nastražené výbušniny.

 

Egypt již roky bojuje proti islamistickým radikálům na Sinajském poloostrově, v minulosti se blíže k hlavnímu městu stali terčem útoků také koptští křesťané či turisté, připomíná agentura AP.

 

Nejnovější útok se stal ve chvíli, kdy se egyptský turistický ruch vzpamatovává po létech politické nestability, která nastala po povstání z roku 2011, jež vedlo k pádu tehdejšího prezidenta Husního Mubaraka. Jde o již druhý útok na zahraniční turisty za uplynulých šest měsíců.

vbo, ČTK TN.cz