Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.11. 2018 12:56
Pachatel zemřel

Útok v Melbourne. Muž pobodal tři lidi, policie ho zastřelila. VIDEO

Zdroj: TV Nova

Jeden člověk zemřel a dva byli zraněni při útoku neznámého muže v centru australského Melbourne. Pachatel zaútočil i na policisty, kteří jej postřelili. Muž v nemocnici zemřel. Bezprostředně před útokem zachvátily plameny jedno z aut zaparkovaných na křižovatce vedle místa, kde pachatel řádil.

Útočník řádil na ulici Bourke Street v centru Melbourne. Svědci vypověděli, že slyšeli explozi. Jedno z aut začalo hořet. Oznámení o zapáleném autě bylo první, které policisté přijali. Když ale dorazili na místo, napadl je muž, který předtím pobodal tři další lidi.

 

"Jak vystoupili z auta, byli napadeni mužem, který se oháněl nožem a ohrožoval je," uvedl na tiskové konferenci policejní velitel David Clayton. "Mezitím kolemjdoucí křičeli, že jsou tam pobodaní lidé," dodal.

 

Policejní hlídce se nic nestalo. Jeden z policistů střelil útočníka do hrudníku. Ve vážném stavu jej do nemocnice přepravili záchranáři. Muž později na následky střelných zranění zemřel.


VIDEO: Muž ohrožoval nožem policisty, ty ho zastřelili:


 

Jedna oběť na místě útoku zemřela. Další dva zraněné záchranáři přepravili do nemocnice. Jeden z nich by podle televize BBC měl být ve vážném stavu.

 

 

"Nevíme o žádném napojení na teroristy. Ale budeme i tuto možnost prošetřovat. Vyšetřování je teprve na začátku," řekl po útoku Clayton.

 

Později ale policisté našli v autě lahve s plynem. Případ si tak převzala protiteroristická jednotky.

 

15

GALERIE: Útok v centru Melbourne

Zdroj: Profimedia

Útok v centru Melbourne - 1

Hodnocení:

 

Na místě zasahovali také pyrotechnici, kteří zkontrolovali okolí a prohlédli ohořelý vrak vozu, jestli ještě neskrývá další nebezpečí. Policisté nabádali veřejnost, aby se místu vyhnula.

vbo TN.cz