Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 4. 2018
napjaté vztahy

Útok v Sýrii je zinscenovaný, Moskva má nezvratitelný důkaz

Trosky ve městě Dúma
Zdroj: ČTK

V reakci na údajný chemický útok uskutečnily Spojené státy, Francie a Británie úder na laboratoře v syrském městě Dúma. Washington i Paříž tvrdí, že mají útok potvrzený, Moskva ale nyní přišla s tvrzením, že je to lež. Má mít nezvratitelný důkaz o tom, že byl útok zinscenovaný.

Vzájemné obviňování opět nabírá na obrátkách. Spojené státy, Británie a Francie v reakci na údajný chemický útok podnikly v noci na sobotu koordinovaný vojenský úder na cíle, které podle nich sloužily ke zpracovávání a dalšímu skladování chemických zbraní.

 

Syrská vláda a její spojenec Rusko naopak tvrdí, že žádné chemické zbraně použity nebyly a úder spojenců označily za agresi vůči svrchovanému státu.

 

Washington i Paříž trvají na tom, že mají důkazy, podle kterých syrská armáda spáchala v Dúmě chemický útok. Zatím je ale nezveřejnily. Rusko má podle portálu RT nezvratitelný důkaz o tom, že byl celý útok pouze zinscenován.

 

 

Syrská státní televize odvysílala rozhovory s desítkami lékařů a záchranářů v Dúmě, kteří tvrdí, že žádné stopy po chemickém útoku nenašli. S odkazem na reportáž televize Al-Ichbáríja to dnes uvedla agentura AP.
 

klma TN.cz
Reklama