1 mrtvá, pachatel na útěku

Útok ve Francii: Ozbrojenec zabíjel v domově pro vysloužilé mnichy

Téma:

Jedna žena zahynula při útoku neznámého ozbrojence na domov pro vysloužilé mnichy v jihofrancouzském městě Montpellier. Neznámý útočník vnikl ozbrojen nožem a brokovnicí do domu, kde tráví důchod přibližně 60tka vysloužilých misionářů.

Podle prvotních informací je zemřelá žena správkyní domova, na který neznámý muž zaútočil. List Le Figaro uvádí, že žena byla nalezena spoutaná, s roubíkem v ústech a ubodaná. Předtím ale zřejmě stihla přivolat policii.

 

Svědci viděli, jak do domova vnikl pachatel vyzbrojený brokovnicí s krátkou hlavní a nožem. Prvotní zprávy hovořily o tom, že zajal rukojmí. Na místě zasahovala speciální francouzská protiteroristická jednotka GIGN. Všichni obyvatelé domova jsou podle agentury AFP v bezpečí, pachatel ale zvládnul utéct.

 

Úřady uvedly, že se jedná o kriminální čin a že „v tuto chvíli nemají žádné důkazy, že by šlo o teroristický útok“. Identita a motiv pachatele zatím zůstávají skryté. V jihofrancouzském městě Montpellier se po útočníkovi rozjela velká pátrací akce.

 

 

V domově pro starší kněží žije podle médií přibližně 60 mnichů, kteří předtím působili coby misionáři v Africe. O ně se stará 6 nebo 7 civilních zaměstnanců a přibližně stejný počet jeptišek, uvedla agentura AFP.

 

vbo TN.cz