velký bílý žralok

Útok žraloka v Austrálii, záchranáři stále nenašli tělo napadeného

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 7.1. 2020 15:39
Téma:

Ani po dlouhém pátrání se nepodařilo najít tělo potápěče, kterého měl napadnout žralok u australského pobřeží poblíž města Esperance. Podle dostupných informací mělo jít o velkého bílého žraloka. U jedné z pláží bylo nalezeno tělo, zřejmě jde ale o mladíka, který se pohřešuje už od čtvrtka.

Muž měl být napaden velkým bílým žralokem v neděli odpoledne krátce po jedné místního času, když se ponořil do vody u ostrova Cull nedaleko města Esperance. Podle portálu CNN má být napadeným mužem prezident místního potápěčského klubu Gary Johnson.

 

Celému útoku měla přihlížet jeho manželka, kterou záchranáři museli převézt do nemocnice kvůli šoku. Žralok byl v blízkosti ostrova spatřen už ráno v 9:39.

 

Po útoku se rozjela intenzivní záchranná akce, záchranářům se ale po více než 24hodinovém pátrání pohřešovaného najít nepodařilo.

 

Podle portálu ABC bylo v úterý u Twilight Beach (Pláž soumraku) nalezeno tělo, to ale podle všeho patří 21letému mladíkovi, který se pohřešoval už od čtvrtka minulého týdne, kdy skočil z kamenů do oceánu, už se ale nevynořil.

 

 

Podle agentury APTN má od roku 2000 jít o 16. útok žraloka v Západní Austrálii, který skončil smrtí. U Esperance zemřela v dubnu 2017 17letá Laeticia Brouwerová, která tam surfovala se svým otcem.

TN.cz