Prodává se i v Česku

Uvařila si čaj do hrnku z IKEA, ten jí explodoval do obličeje

Exploze hrnku IKEA
Zdroj: Profimedia
Téma:

Mladé Číňance vybouchl v rukou skleněný hrnek prodávaný obchodem IKEA. Pořezal jí ret a ulomil zub. IKEA sice teď musí své zákaznici vyplatit odškodné, podle soudu však hrnky závadné nejsou a mohou se tak pordávat dál.

Švédská nábytkářská firma IKEA musí čínské zákaznici vyplatit odškodné ve výši 40 000 juanů, což je zhruba 130 000 korun. Když se totiž chtěla napít čaje ze zakoupeného skleněného hrnku, nádoba jí explodovala přímo do obličeje. K incidentu došlo loni v květnu. "Ztratila jsem v tu chvíli vědomí,“ popisuje otřesný zážitek mladá Číňanka.

 

 

Střepy z nádoby jí vyrazily přední zub a rozřezaly ret. Následně žena upadla do bezvědomí. "Měla jsem štěstí, že mi sklo nevletělo do očí," řekla místním médiím. Nejenom, že následně musela kvůli zubu a hluboké jizvě absolvovat 12 návštěv v nemocnici, exploze hrnku jí kromě hluboké jizvy a ulomeného zubu způsobila prý také psychické obtíže, které ji od té doby komplikují její soukromý i pracovní život. "Leknu se pokaždé, když uslyším hlasitý zvuk. V noci se mi těžce spí, občas mívám depresivní stavy." IKEA však náklady za její léčení pokrýt odmítla.

 

Po žalobě mladé Číňanky byly hrnky podrobeny důkladnému testování, pekingský soud nakonec rozhodl, že závadné nejsou. Z celosvětového prodeje tak staženy nebudou.

 

 

Hrnek je dostupný i v obchodech v České republice. Výrobce však upozorňuje, aby se s nádobou zacházelo opatrně, poškozený povrch může podle něj způsobit náhlé prasknutí skla.

Související témata:
mj TN.cz