boj o život záchrana jezevčíka

Uvízlý pes Milda přežil mrazivou noc! "Ozývá se," uklidňují hasiči

Téma:
pes

Už druhý den hasiči bojují o život jezevčíka, který uvízl v kamenolomu u Bernartic na Tachovsku. Jednotky pracovaly i za tmy, výkopové práce skončily až po deváté hodině večer. Hasiči se odmítají vzdát a dál pracují na záchraně psa, hned ráno se na místo vrátili i se speciálním týmem z Prahy, který přivezl echolokátory.

Hned sedm jednotek hasičů vyrazilo do skal u Bernartic na Tachovsku, aby pomohlo zbloudilému jezevčíkovi, který uvízl v tamním kamenolomu. "Pes Milda už čtvrtým dnem strádá hlady a sužují ho nízké teploty na bodě mrazu," upozornila na velké komplikace mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

 

A pod bod mrazu padaly teploty i v noci na úterý. Mluvčí však ubezpečila, že pejsek žije. "Máme odezvu," sdělila TN.cz s tím, že hasiči udělají vše pro záchranu psa a rozhodně neodejdou, pokud tedy velitel zásahu nerozhodne, že situace už je bezvýchodná.

 

GALERIE: Záchrana jezevčíka Mildy

1
/
6
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Boj o život psa ve skalách u Bernartic - 3

 

Hasiči se od pondělního rána prokopávali kameny a štěrbinovou kamerou prohledávali spáry. Práce je to vyčerpávající nejen fyzicky, ale i psychicky, navíc ztížená mrazem i náročným terénem. Hasiči zkusili několik cest, bohužel všechny byly slepé.

 

 

"O život psa bojovali hasiči i za tmy, výkopové práce přerušili až po deváté hodině večer do rána," řekla mluvčí. Hned ráno se ale vrátili na místo i s takzvaným USAR týmem z Prahy, který s sebou přivezl i echolokátory.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Pes Topinka mi umí sundat ponožky
Z týraného pejska se stal ochránce rodiny! Dojemný příběh fenky Nory

lud TN.cz