Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

hurá na houby!

Už rostou! Lesy jsou plné léčivých hub, dokážou zázraky! PŘEHLED

Češi jsou národem houbařů a proto snad každého potěší, že na smaženici nemusíte čekat až do podzimu. Už teď jsou lesy plné zázračných hub a poznáte je snadno!

Některé dokážou dochutit tatarák, jiné mají dokonce blahodárný vliv na lidské zdraví. Jarní houby jsou vyhledávanou kořistí vášnivých houbařů, pozor ale, ne všechny se mohou sbírat. Jaké kousky v přírodě nyní najdete?

 

OHNIVEC RAKOUSKÝ

 

Karmínové lastury vetkané do mechu - i tak může vypadat houba, kterou už v těchto dnech můžete potkat v českém lese. Jmenuje se Ohnivec a je první a tou vůbec nejvzácnější houbou sezóny. Ale pozor! Právě tato houba se sbírat nesmí, je příliš vzácná. I tak se najdou lidé, kteří rudou houbou dochucují třeba tatarák.

 

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ

 

O hlívě se říká, že posiluje organismus, snižuje krevní tlak a pomáhá v boji proti infekcím. Kuchtíci často hlívu používají i jako náhradu masa. Je velmi zdravá a chutná. Polévka z hlívy ústřičné je vegetariánský evegreen - její recept najdete v reportáži níže.

 

 

KAČENKA ČESKÁ

 

Vypadá jako zmenšenina lidského mozku, a taky na něj umí zapůsobit. Kačenka česká dokáže člověka zklidnit a navíc do těla vysílá antioxidanty, které zabraňují stárnutí. "Ona ta kačenka má velmi výraznou chuť, někomu to třeba může vadit, ale je velmi zdravá," pochvaloval si jí houbař Jaroslav Hejlíček. I přes svůj výrazný tvar ale bývá Kačenka těžko k nalezení. Je totiž malá a ráda se schovává pod spadané listy ve švestkových hájích.

 

JIDÁŠOVO UCHO

 

Jidášovo ucho je jednou z oblíbených hub používaných i v Číně. "Dá se s ním dělat prakticky cokoliv a v kuchyni má mnohá využiti. Výborně se z něj ale připravují pokrmy z asijských kuchařek," upozornil houbař Zdeněk Peterka. Roste na stromech, před dvěma sty lety si z ní lidé vyráběli i pleťové krémy. Dnes léčí bolesti žaludku, zubů nebo snižuje krevní tlak.
 

Jaké chutné recepty se dají z těchto hub připravit? Inspirujte se v reportáži!

Jan Boublík / lud TN.cz