galerie + anketa Konečně se dočkali!

Týraní pejsci Marley a Ronny mají nové domovy! Násilníci jsou volní

Marley a Ronny
Zdroj: TN.cz, Facebook

Zanedlouho to bude rok, co Českem otřásly dva případy surového týrání psů - Marleyho a Ronnyho. Oba pejsci ale dostali šanci na lepší život. Poté, co je s otřesnými zraněními ošetřili veterináři i lidé z útulků, totiž našli nový, milující domov!

Dnes už pořádně vzrostlý Marley je u nové rodiny od podzimu. Podle útulku je z něj sebevědomý a poměrně temperamentní pes. "Na štěně Marleyho si samozřejmě velmi dobře pamatujeme. Je to tak, odešel do nového domova zhruba před třemi měsíci," sdělil redakci TN.cz pracovník útulku Animal Rescue v Českých Budějovicích, kde Marley pobýval a léčil si rány, které mu způsobil jeho původní majitel z Prachatic.


Ten svého psa škrtil a surově kopal za to, že si Marley doma ulevil. Incident ale natočil majitelův kamarád, který video zveřejnil na internetu. Proti majiteli se okamžitě zvedla vlna nevole, někteří lidé dokonce protestovali za nejvyšší možný trest pro tyrana. Ten však nakonec vyvázl jen s podmínkou.

 

GALERIE: Z Marleyho je energický, statný pes. Navíc našel nový domov!

1
/
5
Zdroj: Facebook/ Animal Rescue - Odchytová služba a útulek
Týraný pes Marley už má novou rodinu - 4 ; Marley je pořádně energický pes.


Marley pak skončil v péči veterinářů a následně v útulku v Českých Budějovicích, kde krásně prospíval a rychle rostl. Tam ale dlouho nemohl najít nového páníčka. Až na podzim se ale konečně dočkal.

 


Šťastný konec má také příběh pejska Ronnyho z Děčína.
Toho jeho majitel týral tak brutálně, až přišel pejsek o oko a několik zubů. Majitele už sice policie obvinila z týrání psů, stíhá ho ale na svobodě a k soudu muž už poněkolikáté nedorazil. Na konci loňského roku proto soudce případ odročil na březen 2019.

 

GALERIE: Pejsek Ronny má nový domov!

1
/
5
Zdroj: Facebook/ Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín
Týraný Ronny má novou rodinu - 4 ; Ronny je v novém domově šťastný.


Ronny se ale zatím podle děčínského útulku má báječně. Už loni v létě našel milující rodinu. "Při jedné návštěvě se Ronnýsek zakoukal do jedné psí holčičky (kastrované samozřejmě) a do celé její rodiny. Jezdili za Ronnýskem na návštěvu po celou dobu. A tak se včerejší neděle stala pro Ronnýska novým krokem do života," napsal na svém facebooku Městský útulek pro toulavá a opuštěná zvířata Děčín. Z fotografií s novou rodinou, které útulek postupem loňského roku na facebook přidával, je vidět, že Ronny je konečně šťastný.

 


Bohužel rozhodně nejde o jediné dva případy týrání psů. Problémy jsou také s nelegálními množírnami, se kterými se v loňském roce roztrhl pytel.

 

Anketa

Myslíte si, že podmínečný trest je dostatečný za týrání zvířat?

Hlasovalo 1495 lidí.

 

Asi nejhorší případ se stal v Kamenici nad Lipou, kde chovatelé drželi ve výkalech 200 psů. Ti vyvázli - podobně jako majitelé Marleyho a Ronnyho - také jen s podmínkou. Týraní pejsci skončili v péči veterinářů a útulků, nejčastěji pak mířili k adopci.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

nor TN.cz