Falcon Heavy

Úžasné záběry z vesmíru, sledujte sestup krytu do atmosféry. VIDEO

Falcon Heavy při startu
Zdroj: Profimedia
Téma:

Mnoho lidí s ohromným zájmem sledovalo start rakety Falcon Heavy, společnost obvykle nabízí start i přistání jednotlivých stupňů této monstrózní rakety. Nyní společnost SpaceX nabídla další neuvěřitelné video, které jsme zatím neměli možnost vidět. Jde o sestup aerodynamického krytu, jehož polovinu se tentokrát podařilo chytit do sítě.

Falcon Heavy má za sebou třetí start letošního roku a během mise STP-2 bylo skutečně na co se dívat. Raketa poprvé startovala v noci, na obloze bylo například možné pozorovat úžasné obrazce, které se tvořily po odpojení pomocných stupňů.

 

Nevýhodou byla horší viditelnost při přistávání. Ani tentokrát se nepodařilo zachránit centrální stupeň, který minul loď Of Course I Still Love You (OCISLY) a následně explodoval. Na záběrech je vidět, jak se blíží k plošině, na poslední chvíli ale poodletí pryč.

 

Společnost se i tentokrát pokusila zachytit aerodynamický kryt, jeho půlky má zachytit speciální loď s ohromnou sítí. Právě v rámci noční mise se vůbec poprvé podařilo jednu polovinu krytu zachytit.

 

 

Firma SpaceX nyní zveřejnila video, na kterém je vidět právě odpojení krytu od lodi a následný sestup do atmosféry.

 

 

Na úžasných záběrech je vidět, jak se kapotáž vrací na Zemi, díky tření se zahřívají částice v atmosféře, které se na záběrech projevují jako jasně modré čáry.

 

GALERIE: Třetí start rakety Flacon Heavy

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Pracující motory při startu Falconu Heavy

 

Na celý start a přistání se můžete podívat zde:

 

Související témata:
klma TN.cz