Přesun na jih

Opravy na D1 dopravu o víkendu nezkomplikují! ŘSD je odsunulo

Jan Mareš
Jan Mareš
Aktualizováno 26.7. 2019 20:56
Téma:

Řidiče, kteří vyrážejí o tomto víkendu na dovolenou, mělo čekat na dálnici D1 peklo. Řada uzavírek tam měla pořádně zkomplikovat dopravu. Ty však nakonec Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odkládá o 48 hodin.

Na dálnici D1 u Průhonic v úseku mezi třetím a jedenáctým kilometrem ve směru na Brno měly v sobotu začít přípravné práce na opravu vozovky. ŘSD je nakonec kvůli předpokládanému množství dopravy posune o 48 hodin.

 

Dělníci tak na dálnici vyrazí až příští týden. Rekonstrukce uzavře také sjezd u Chodova. Další omezení na řidiče čeká v noci z pondělí na úterý u Mirošovic.

 

Tam montování nosníků nového mostu uzavře dálnici obousměrně desetkrát za noc, vždy na dvacet minut. Problémy na D1 začaly ale už v pátek ráno, když se na 195. kilometru ve směru z Brna na Ostravu srazil náklaďák s osobním autem. Při havárii se jeden člověk lehce zranil. Byly tam uzavřené dva pruhy a tvořily se až desetikilometrové kolony.

 

Komplikace byly i na objízdných trasách. S omezením musí o víkendu počítat také řidiči, kteří v noci ze soboty vyrazí po dálnici D10 mezi exity 3 a 10. Provoz bude omezen na jeden pruh v každém směru a od sobotního večera do nedělního rána bude dálnice v místě úplně uzavřená.

 

 

O víkendu se na dovolenou na jih také hromadně vydávají Němci a Nizozemci. Silničáři proto předpokládají velké zatížení evropských hlavních tahů zejména směrem k Jadranu.

Související témata:
mik TN.cz