LOCKDOWN PO ČESKU

Které okresy jsou na tom nejhůře? Překvapivě to nejsou ty uzavřené

Covid v Česku
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek
Brabec Martina
Martina Brabec
25.2. 2021 18:18
Téma:

Okresy Cheb, Sokolov a Trutnov jsou už třetí týden uzavřené a nesmí do nich nikdo kromě lidí, co v nich bydlí, pracují nebo chodí do školy. K uzavření došlo kvůli rychlému šíření nemoci covid-19. Hned pět okresů je na tom ovšem nyní ještě hůř, život v nich přitom funguje jako ve zbytku republiky.

Uzavřené okresy Cheb, Trutnov a Sokolov už na tom z hlediska nakažených nejsou zdaleka nejhůře. Podle dat ministerstva zdravotnictví má hned pět okresů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel více nakažených.

 

Z tří uzavřených okresů má momentálně nejvíce nakažených Sokolovsko, které hlásí 961 případů na 100 tisíc obyvatel. To je výrazně méně než aktuálně nejhorší okres Tachov, který má na 100 tisíc obyvatel 1467 nakažených.

 

Horší než Sokolovsko jsou také okresy Plzeň-sever (1 162 nakažených na 100 tisíc obyvatel), Rokycany (1102), Náchod (1073) a Hradec Králové (966). 

 

Nejhorší okresy

 

Ministerstvo zdravotnictví neuvedlo na základě jakých dat tři okresy uprotřed února uzavřelo. Ministr Jan Blatný (za ANO) tehdy jen řekl, že v těchto regionech nakažených covidem přibývá třikrát až čtyřikrát rychleji než jinde v republice.

 

 

Nejlepší situace je nyní naopak v okresech Vsetín (250) a Strakonice (259). Zda dojde k uzavření dalších okresů není jasné. Vláda ale podle posledních informací spíše plánuje, že omezí život v celé republice. Více se dozvíte v tomto článku

 

Uzávěry tří okresů se staly terčem vtipů. Podívejte se na reportáž:

TN.cz