BEZPEČNOST A SOUKROMÍ

Uživatelé iOS pozor! Tato tečka chraní vaše bezpečí. Víte co znamená?

Gustav Weiss
Gustav Weiss
11.11. 2020 6:00
Téma:

Po aktualizaci na novou verzi operačního systému iOS 14 si někteří uživatelé iPhonu a iPadu začali všímat zelené či oranžové tečky v horní části displeje. Byť působí vskutku nenápadně, společnost Apple se jejich zobrazováním snaží chránit bezpečnost a soukromí jejich zákazníků.

Na konci září představil kalifornský gigant již 14. operační systém pro iPhone a iPad. Kromě jiných vylepšení s sebou přinesl i novou funkci, která mate uživatele zařízení s iOS 14. V horní části displeje se totiž v některých situacích začala objevovat oranžová nebo zelená tečka.

 

Apple je znám tím, že si potrpí na bezpečnosti dat uživatelů a zobrazování barevné tečky souvistí právě s jejich soukromím. V případě, že se vám v horní části displeje zobrazí oranžová tečka, tak některá aplikace právě používá váš mikrofon. Na druhou stranu zelená tečka znamená, že jedna z aplikací telefonu zrovna využívá kameru.

 

 

V případě, kdy máte dojem, že aplikace používá záznamové zařízení neoprávněně, můžete jej jednoduše zakázat. Otevřete Nastavení, vstupte do Soukromí a v sekci Mikrofon nebo Fotoaparát můžete pomocí přepínačů přístup pro jednotlivé aplikace zakázat nebo povolit.

 

 

Podle Applu není možné tuto bezpečností "vychytávku" obejít. Uživatele Macu a MacBooku ale nová funkce pravděpodobně nezaskočí. Tam se ve chvíli aktivace kamery rozsvítí zelená dioda, kterou ale iPhony ani iPady nemají.


Podívejte se, jak vypnete používání mikrofonu nebo kamery u aplikací:

GALERIE: Jak deaktivovat používání mikrofonu nebo kamery

1
/
4
Zdroj: TN.cz
Oranžové a zelené tečky v iOS 14 - 5

 

Související témata:
TN.cz