Nebezpečný virus

Uživatelé WhatsAppu v ohrožení. Růžová verze vás připraví o všechno

Růžový WhatsApp je nebezpečný virus
Zdroj: Twitter
Růžový WhatsApp je nebezpečný malware
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
28.4. 2021 17:17
Téma:

Populární chatovací aplikací WhatsApp se šíří škodlivý program. Nabídka růžového vzhledu se tváří jako oficiální aplikace, ve skutečnosti ale uživatelům krade soukromá data. Dostat se může k telefonním číslům, zprávám, heslům i platebním kartám. Odborníci na internetovou bezpečnost varují, abyste na takový odkaz neklikali.

Růžový WhatsApp se tváří jako oficiální aktualizace oblíbené chatovací služby. Jeho popis tvrdí, že kromě růžového vzhledu přidává i další užitečné funkce. Kdo si ho ale nainstaluje, vystavuje se velkému nebezpečí. 

 

Odkaz na stažení chodí uživatelům přímo do zpráv. Po instalaci chce falešný WhatsApp přístupové údaje. Jakmile je zadáte, vaše soukromá data už nejsou v bezpečí. Na řádění podvodníků upozornil expert na kyberbezpečnost Rajshekhar Rajaharia. 

 

Potíž je v tom, že malwarový růžový WhatsApp je tomu pravému velmi nápadně podobný. "Dejte si pozor na WhatsApp Pink! Skupinami se přes odkaz ke stažení šíří tento virus. Neklikejte na nic, co se jmenuje WhatsApp Pink. Jinak úplně přijdete o přístup ke svému telefonu," varoval Rajaharia.

 

 

Hackeři se pak budou moct dostat k vašemu seznamu kontaktů, zprávám, heslům nebo při nejhorším i PIN kódům k platebním kartám. 

 

 

Podfuk s růžovým vzhledem se týká uživatelů telefonů s Androidem, na iPhone se aplikace odjinud než z oficiálního obchodu nainstalovat nedá. Doporučuje se, abyste i na Androidech stahovali aplikace pouze z Google Play.

 

Pokud jste si růžový WhatsApp už nainstalovali, podle odborníků máte okamžitě zrušit jeho provázání s webovou verzí chatovací aplikace, odstranit ho z mobilu a vymazat internetovou historii. Musíte to ale stihnout dřív, než se to vašeho telefonu dostanou kyberzločinci, kteří za podvodnou aplikací stojí. Kdo chce mít jistotu, měl by se raději obrátit na specialistu.

 

Podívejte se na skryté funkce WhatsAppu, které možná neznáte:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz