Spojené státy americké

V Americe zadrželi ženu, měla poslat Trumpovi otrávený dopis

Donald Trump
Zdroj: Profimedia
Jan Houška
Jan Houška
21.9. 2020 8:11
Téma:

Na americko-kanadské hranici byla zadržena žena, která měla údajně poslat do Bílého domu obálku s jedem. Dopis měl být určen přímo americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

Dopis byl zajištěn minulý týden ještě před tím, než se stačil dostat do Bílého domu. Podle informací policie měl obsahovat jedovatou látku ricin. Vyšetřovatelé pracují s verzí, že byl dopis určen přímo americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi.

 

Žena byla zadržena, když se snažila překročit hranici mezi Spojenými státy a Kanadou, informuje agentura AP. Totožnost podezřelé, ale úřady zatím neprozradily.

 

 

Dopis, který byl adresován do Bílého domu, byl zajištěn v zařízení, které kontroluje veškerou korespondenci, která do sídla amerického prezidenta míří. Nejedná se přitom o první případ, kdy se někdo pokusil Donalda Trumpa otrávit pomocí pošty.

 

V roce 2018 byl zadržen bývalý námořní veterán, který Trumpovi a jeho kolegům, také rozeslal několik obálek, ve kterých byl uložen jed ricin. 

 

Ricin je extrémně jedovatá látka, která způsobuje těžké selhání jater, sleziny a ledvin. K otravě stačí pouze malé vdechnutí výparů.

 

Trump se zastal mladíka obviněného z postřelení dvou lidí. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz