prázdninový inspektor

V autokempu na jihu Čech myslí na rodiny s dětmi i na zvířata, získal stříbro

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
31.8. 2019 22:31
Téma:

Prázdninový inspektor TV Nova se na doporučení diváků vypravil do kempu na jihu Čech. V areálu myslí na rodiny s dětmi i na zvířata. Okolní lesy navíc v tomto období lákají na houbařské žně. Sezóna tak v kempu nedaleko Jindřichova Hradce ještě nekončí.

Autokemp Komorník leží u stejnojmenného rybníka. Rozkládá se na ploše pěti hektarů. Ubytování nabízí v chatce, maringotce nebo ve vlastním stanu či karavanu. Areál leží u jihočeského Strmilova, to je necelých 20 kilometrů od Jindřichova Hradce. Hned v úvodu mile potěšily hned dva bazény. V jednom se návštěvníci koupají dokonce ve slané vodě.

 

I teď na konci prázdnin je tam možné koupání v místním rybníku. Voda v něm je stále čistá. Do okolních lesů se prý vyplatí vyrazit na houby.

 

Chatky na první pohled vypadají, že už něco pamatují. Uvnitř jsou ale nově zařízené, rekonstruovaná je i kuchyňka, která je plně vybavena.

 

Pro velké skupiny před dvěma lety postavili dům s terasou a grilem. Uvnitř je společná místnost s kuchyňkou, vlastní koupelna se záchodem a tři ložnice.

 

 

V kempu myslí i na čtyřnohé miláčky. Na každém kroku jsou sáčky na psí exkrementy.

 

"Tady máme pro ty nejmenší, co se týče té hygieny, dětskou místnost, kde si můžou maminky děti umýt ve vaničce," popsal provozovatel kempu Tomáš Holec.

 

Sprchy jsou na žeton za dvacetikorunu. Toalety byly čisté. U umyvadel bylo mýdlo i papírové ručníky. K dispozici je i společná kuchyňka s vařičem.

 

"Akorát je problém, že tady teče teplá voda jen do devíti hodin," popsal jeden z návštěvníků kempu. "Opravdu se stává, že teplá voda neteče, protože je to na solární systém. Nicméně hned vedle je kuchyňka, kde si lidé mohou vodu bezplatně ohřát," vysvětlil Holec.

 

V autokempu Komorník se ubytujete v chatce od 570 korun za noc. Maringotka vás vyjde o dvacku levněji. Za stan dáte 70 korun. Karavan vás vyjde na devadesát za noc. Kempu reportéři TV Nova udělili stříbrnou medaili.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz