Miminko v Olomouci

V babyboxu našli chlapečka, dostal jméno Tony. Čeká na speciální dar

Malé dítě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
3.2. 2020 8:10
Téma:

V olomouckém babyboxu našli v neděli odpoledne zdravého chlapečka, který dostal jméno Tony. Na sobě měl bílou kombinézu a růžovou čepici. Od České mincovny dostane zlatý dukát.

Chlapeček se objevil v babyboxu Fakultní nemocnice Olomouc v neděli v časné odpoledne. "Viděl jsem jej na fotografii v elegantní bílé kombinéze a v pruhované fialovorůžové čepici," popsal zakladatel babyboxů Ludvík Hess s tím, že zjistit další informace ho stálo velké úsilí.

 

Zdravotníci prý Hesse několikrát zpovídali, než se ujistili, že do nemocnice volá opravdu on, a sdělili mu, že hošík je v pořádku. "Stal se předmětem mimořádného utajení. Byl jsem několikanásobně prověřen, zda se za hlasem v telefonu neskrývá ukrajinská rozvědka," vtipkoval Hess.

 

Chlapec dostal jméno Tony a v postýlce na novorozeneckém oddělení olomoucké nemocnice už čeká na nové rodiče. Letos jde o druhé odložené miminko, celkově už babyboxy zachránily 201 děťátek. Podívejte se na reportáž TV Nova o 200. nalezeném miminku:

 

 

 

Zároveň bude Tonda prvním miminkem z babyboxu, které dostane zlatý dukát. "Zvyk, který vymysleli Jaroslav Černý z České mincovny a Jiří Hrabovský, mí dávní přátelé. Nadšeně jsem souhlasil. Rozumějte dobře - dukát dostanou děťátka, nikoli nešťastné maminky," vysvětlil Hess.

 

TN.cz