Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.2. 2019 18:15
nemocnice v Brně

V babyboxu našli další miminko! Chlapeček měl u sebe malý dárek

Zdroj: TV Nova

Páté miminko v letošním roce našli v úterý v babyboxu pracovníci nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Jen pár hodin starého chlapečka našli před půl jedenáctou odpoledne a dostal jméno Kryštof.

O nalezení dítěte informoval Ludvík Hess, zakladatel babyboxu, na svých stránkách. "V úterý 19. února v 10:24 vstoupil dvířky babyboxu v brněnské nemocnici Milosrdných bratří do nového a snad lepšího života čerstvě narozený klučík," napsal Hess.

 

Chlapečka z babyboxu vyzvedla primářka novorozeneckého oddělení Ludmila Brázdová, která je také podle Hesse iniciátorkou zřízení druhého babyboxu v republice. Ten v Brně slouží už od roku 2005 a díky němu bylo zachráněno už 18 miminek. 

 

 

Podle Hesse bylo dítě zabalené do bílé deky s hnědými pruhy, na sobě mělo modrožlutý komplet a u sebe mělo plyšového vodníka. "Ludmila mi řekla, že je narozený dnes, váží 3830 g a pupíček má ošetřený plastovým uzávěrem, kterým se zavírají pytlíky s potravinami," doplnil Hess.

 

Primářka dala chlapečkovi jméno Kryštof, s čímž zakladatel babyboxu souhlasil, jelikož se jeho vnuk jmenuje stejně. "Kryštof je celkově 185. děťátkem a pátým letošním. Skóre kluci versus holčičky upravil na 80:105. Ať žije Kryštof! Ať žije primářka Ludmila Brázdová," dodal Hess.

 

O chlapečka nalezeného na konci ledna v babyboxu projevila zájem část jeho biologické rodiny. Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vzdala byste se vlastního dítěte?
Jste připravená stát se matkou?

reg TN.cz
Reklama