dítě z havířova

V babyboxu našli další miminko! Tomáškovi je už několik měsíců

Babybox
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Ilustrační foto
Téma:

V babyboxu našli další odložené miminko, letos je už dvanácté. Vyzvedly ho sestřičky z havířovské nemocnice. Ukázalo se, že chlapeček je už trošku odrostlejší miminko - jsou mu zhruba čtyři měsíce. Od zakladatele babyboxů Ludvíka Hesse dostal jméno Tomášek.

Miminko bylo dobře oblečené do žlutých dupaček, bílého body a modrých ponošek. "Zkrátka fešák! Ukázal se mi v mobilním telefonu a hned jsem pochopil, že se jedná o klučíka asi ve věku čtyř měsíců," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

 

Chlapečka někdo odložil do babyboxu v Nemocnici Havířov. "Ptáte se jistě, proč se jmenuje Tomáš. Pojmenoval jsem jej na počest Tomáše Talaše, člena Správní rady Nadace Komerční banky, a. s. - JISTOTA, svého přítele, profesionálního tatínka čtyř dětí. Azylový dům našeho spolku zásobuje oblečením, hračkami a plenami. Myslím, že Tomáš Talaš je jedním z největších protagonistů babyboxů a milovníkem dětí," vysvětlil Hess.

 

 

 

Tomáše je už dvanáctým letošním děťátkem odloženým do babyboxu a druhým havířovským. První byla holčička Miládka odložená na konci května tohoto roku. Celkově je to už 192. miminko v babyboxu.

 

"Ve středu instalujeme nový babybox v Karlovarské krajské nemocnici. Když je tolik dětí, musím se snažit," dodal Ludvík Hess.

sei TN.cz