Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Brněnské miminko

V babyboxu našli Marušku, byl u ní vzkaz! Prý smrdí od cigaret

Zdroj: TV Nova

V brněnském babyboxu pozdě večer našly sestřičky dvoutýdenní holčičku. Byla zabalená v peřince a na přiloženém lístku stálo "Marie 17. května". Miminku tak jeho jméno zůstalo a lékaři nevymýšleli nové.

"Holčička se v brněnském babyboxu objevila ve 22:47 ve čtvrtek 31. května," oznámil zakladatel sítě babyboxů v Česku Ludvík Hess. Odkladné místo je v Brně v Nemocnici Milosrdných bratří.

 

Spolu s miminkem, které bylo oblečené v body a zabalená v peřince, se v babyboxu objevil i vzkaz, zřejmě od jeho matky. Bylo na něm napsáno "Marie 17. května", jde nejspíš o datum narození. Holčičce jsou tedy asi dva týdny.

 

"Pupek nic moc a smrdí od cigaret, oznámila mi sestřička, jež
děťátko vyjmula z babyboxu. Zdeněk Juřica mi poslal video, na kterém Maruška mává ručičkama, a sestřička mě ujistila, že vypadá zdravě," doplnil Hess.

 

 

Že je holčička v pořádku, uklidnila zakladatele babyboxů primářka Ludmila Brázdová. Marušku o něco později prohlédl lékař, který byl v době nálezu zrovna u porodu, a zjistil, že je zdravá.

 

Marie je už 171. miminko odložené v babyboxu. Právě 1. června, na Den dětí, byl v Česku před 13 lety první babybox otevřen. Holčiček se ve schránce objevilo 98, chlapečků 73. Maruška je 17. brněnské děťátko.

epa TN.cz