byl jen v ručníku

V babyboxu v Mělníku našli kluka! Dostal jméno, hned ho ale změnili

Miminko
Zdroj: Profimedia
Téma:

V mělnickém babyboxu našly sestřičky ve středu večer čerstvě narozené miminko! Byl to chlapeček a do života byl vybaven akorát starým šedivým ručníkem. Klučík nakonec dostal jméno Vláďa.

Ve středu minutu po půl deváté hodině večer otevřely sestřičky v nemocnici v Mělníku dvířka babyboxu. Uvnitř ležel právě narozený chlapeček. Na sobě měl pouze starý šedivý ručník, byl nevykoupaný a měl nepodvázaný pupečník.

 

"Sestřičky jej původně pojmenovaly Lukáš," sdělil zakladatel babyboxů Ludvík Hess. Hess je ale poprosil, jestli by chlapeček nemohl dostat jméno Vláďa. "Na památku mého přítele a člena vedení spolku Babybox Vladislava Jarého, který zemřel 12. dubna a jehož odchod se mě hluboce dotkl,“ vysvětlil Hess. "Taky abych doplnil počet Vladislavů žijících v zemi české."

 

 

Chlapeček Vláďa je osmé letošní děťátko, třetí mělnické. "Upravil skóre kluci versus holky na 82:106," doplnil Hess. Babybox v Mělníku byl otevřen 4. listopadu 2009. V celé České republice bylo v těchto speciálních schránkách od jejich založení v roce 2005 odloženo 188 dětí.

mj TN.cz