odložený kojenec

V babyboxu v Praze ležela holčička, zdravotníci ji vytáhli za půl minuty

Babybox Příbram
Zdroj: Getty Images, nemocnicepribram.cz
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 16.10. 2019 20:40
Téma:

Ve středu vpodvečer se ozvala signalizace babyboxu v pražském Hloubětíně. Ani ne za minutu už bylo miminko v péči zdravotníků, kteří zjistili, že se jedná o několikaměsíční holčičku. Ta dostala jméno Zuzanka.

Několikaměsíční holčička skončila v hloubětínském babyboxu krátce po šesté hodině vpodvečer. Zdravotníci z místní kliniky ji vyzvedli za pouhých 36 vteřin po zaznění signalizace.

 

Vypadá to, že až doposud bylo o holčičku dobře postaráno. Byla čistě oblečená, na sobě měla modré tepláčky a červený svetřík. "Službu konající lékař Karel Pohl mě ujistil, že děťátko je zdravé," uvedl zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

 

 

Děvčátko dostalo jméno Zuzanka. Její kmotrou se stala Zuzana Tornikidis, která je ředitelkou Nadace Agrofert a která se rozhodla přispět na babyboxy podle slov Ludvíka Hesse "mimořádně velkorysou sumou."

 

Zuzanka je už 197. miminko odložené do babyboxu. Letos se jedná o 17. dítě a celkově 111. holčičku. Ty oproti chlapečkům vedou v poměru 111 ku 86. Babybox v Hloubětínském zámečku funguje už 14 let a za tu dobu v něm skončilo 28 miminek.

TN.cz