V Bavorsku se srazily autobusy! Mezi vážně zraněnými jsou i děti

V Bavorsku se čelně srazily dva autobusy - 4
Zdroj: Profimedia
Téma:

Poblíž německého Norimberku se stala vážná dopravní nehoda, při které se zranily téměř tři desítky lidí. Došlo k čelnímu nárazů dvou autobusů, ve kterých jela spousta dětí ze školy.

Autobusy se srazily před druhou hodinou odpoledne u bavorského města Ammerndorf zhruba 20 km od Norimberku. Posléze do autobusů narazilo ještě osobní auto. V autobusech cestovalo mnoho dětí, protože se zrovna vracely domů ze školy.

 

V autobusech mělo být okolo 40 cestujících, přičemž 27 lidí se při nehodě zranilo. Dvanáct lidí utrpělo těžká zranění. Ve vážném stavu jsou oba řidiči autobusů, osobního auta, a dokonce i dvě děti. Pro zraněné na místo nehody přiletělo celkem pět helikoptér.

 

 

U nehody zasahovalo zhruba 90 hasičů, kteří museli některé lidi vyprošťovat z trosek pomocí těžké techniky. "Byla to tvrdá práce," vyjádřil se pro německý deník Bild velitel hasičů Dieter Marx. "Když jsme dorazili na místo nehody, panoval tam hrozný chaos. Viděl jsem na silnici ležet mnoho dětí a mladistvých," řekl Marx.

 

GALERIE: V Bavorsku se čelně srazily dva autobusy

1
/
4
Zdroj: Profimedia
V Bavorsku se čelně srazily dva autobusy - 2

 

Přední části obou autobusů byly úplně zdemolované. Čelní skla byla roztříštěna a předek roztrhaný. Příčinu nehody policisté stále vyšetřují. "Je opravdu neobvyklé, že se dva autobusy čelně srazí na rovném úseku," uvedl mluvčí policie Bert Rauenbusch. "Za 40 let své služby jsem nic takového nezažil," dodal.

Související témata:
sei TN.cz