video

V Benešově strhli dům, do vedlejšího udělali díru. Podobně to skončilo i na Olomoucku

Jan Houška
Jan Houška, Lucie Cochlarová
Aktualizováno 21:35
17.5. 2021 20:43
Téma:

Hodně nepovedená demolice domu v pondělí zaměstnala záchranáře v Benešově. Kromě stavby určené ke zbourání šla totiž k zemi i stěna sousedního domu. Velmi podobný případ se navíc stal o víkendu i na Olomoucku.

S obrovskou dírou ve zdi skončil dům s prodejnou v Benešově, v jehož sousedství začala plánovaná demolice. Obchod tak nejspíš ještě dlouho neotevře. Kdo demolici zpackal, vyšetřuje policie.


Část domu na Olomoucku spadla poté, co v sousedství začaly kopat nové základy. Zpočátku se prý dařilo, pak ale domu, který s pozemkem sousedí, začaly praskat stěny, a dokonce se vysypal kus zdi. Z malých děr ale praskliny postupovaly dál, až se zřítila část štítu. Tamní obyvatelé chodili dům pozorovat.


"Došlo ke stabilizaci štítové zdi, nejdříve kovovou konstrukcí, pak i dřevem, a to po dohodě se statikem," řekl mluvčí hasičů Radek Buryánek.

 


Dům je ale neobyvatelný. Majitelka se statikem rozhodli o jeho demolici. Tu přijel zkontrolovat její bratr. V domě bydleli ukrajinští dělníci, a právě ti svoje obydlí teď musejí bourat. "Na místě naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob, ani hasičů," dodal Buryánek.


I tam hasiči společně s policií vyšetřují, kde se při výkopech stala chyba. Jaká škoda vznikla, se zatím neví.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

rod TN.cz