velký úspěch

V berlínské zoo se narodila pandí mláďata! Lidé je ale zatím neuvidí

Téma:

V berlínské zoologické zahradě se narodila očekávaná mláďata pandy velké. Jedná se o dvojčata, obě jsou zdravá a podle ošetřovatelů se mají čile k světu. Obyvatelé Berlína a nejen oni událostí žijí už týdny. Na panďátka si ale budou muset ještě pár týdnů počkat - zatím jsou slepá a mají příliš řídkou srst.

"Meng-meng je mámou – a to hned dvojnásobnou! Jsme tak šťastní, nemáme slov!" oznámila na sociální síti zoologická zahrada. Mláďata zatím vydávají pisklavé zvuky a připomínají spíš morčata než velké šelmy.

 

Mláďata se narodila v sobotu, zhruba hodinu po sobě. Jedno váží 180 a druhé dokonce jen 136 gramů. Pro berlínskou zoo je to proto událost číslo jedna. Pandy znamenají obrovský zájem návštěvníků.

 

Kriticky ohrožené pandy velké může člověk vidět jen v 27 zoologických zahradách mimo Čínu. Čínská vláda je v rámci pandí diplomacie pronajímá do spřátelených zemí za velice přísných podmínek. Musejí mít například speciální pavilón.

 

Americké zoologické zahrady musejí za pronájem pand platit v přepočtu až 25 miliónů korun ročně. Berlínská zahrada je má na patnáct let, narozená mláďata se automaticky stala majetkem Číny.

 

Návštěvníci matku s mláďaty delší dobu nespatří. Návštěvníci se však mohou těšit na otce mláďat Ťiao-čchinga, který bude k vidění pro veřejnost, protože pandí tatínkové se na péči o potomky nepodílejí.

TN.cz