Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 5. 2018
Strach o děti

V Bohnicích láká muž děti do auta, varují se rodiče. Policie promluvila

Muž mluví s malými dívkami - ilustrační foto
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Obyvatelé Bohnic se varují před údajným deviantem, který má lákat malé děti do auta. Případ už nabývá obřích rozměrů. Ve čtvrtek večer se k němu vyjádřili i pražští policisté. Těm se zatím nepodařilo ověřit, jestli se obvinění zakládají na pravdě.

"Základní školy v Bohnicích a okolí obchází strach," uvedla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová. Pedagogové se podle ní navzájem varují před cizím mužem nebo muži, kteří mají údajně lákat malé děti do aut. Má jít o dodávky žluté, modré, červené či černé barvy.

 

Varováni už byli i rodiče žáků, kteří se na sociálních sítích rozčilují, proč policie nebo strážníci nic nedělají.

 

"Policie dnes skutečně přijala na tísňové lince 158 zprostředkovaně oznámení o údajném kontaktování devítileté žákyně. K události mělo dojít už včera. Policisté přistoupili k této informaci s plnou vážností a začali po podezřelých pátrat," uvedla ve čtvrtek večer Zoulová.

 

 

Zatím se ovšem policistům nepodařilo spojit se s rodiči údajně do auta lákané dívky a ani získat žádné další relevantní informace, které by potvrzovaly, že se něco takového skutečně stalo.

 

Rodiče při této příležitosti upozorňují na soupis rad, které pro ně policejní odborníci sestavili. Ty by rodiče měli svým ratolestem vštěpovat.
 

vbo TN.cz
Reklama