zásah hasičů

V Bratislavě hořela bytovka. Bylo to jako výbuch v Prešově, tvrdili svědci

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 20:38
17.1. 2020 13:10
Téma:

Slovenští hasiči zasahovali u požáru bytu v Bratislavě, který vypukl krátce po výbuchu. Pět lidí se zranilo, další obyvatele museli záchranné složky evakuovat. Požár také poničil auta stojící u budovy.

Pětadvacet hasičů vyjelo v pátek před jednou hodinou odpoledne k požáru panelového domu v Bartókové ulici ve slovenské Bratislavě. Podle informací portálu tvnoviny.sk bylo na místě pět zraněných lidí. Dva z nich utrpěli lehké popáleniny.

 

"Po příjezdu na místo události bylo zjištěné, že požár vypukl po výbuchu v bytě v prvním poschodí, přičemž se rozšířil i na druhé," informovali hasiči na facebooku. 

 

U požáru asistovali také policisté. Všichni se snažili z domu obyvatele dostat, co nejrychleji. "K přesné příčině požáru bytu se po uhašení vyjádří vyšetřovatel," uvedla policie Bratislavského kraje.

 

Podle portálu příčinou měla být manipulace s bandaskou s ředidlem, která následně začala hořet. Požár také zdemoloval auto, které bylo před panelákem zaparkované. 

 

 

Obyvatelé okolních domů se obávali, aby se neopakovala tragédie v Prešově. Výbuch plynu tehdy poničil celou bytovku, kterou nechalo město zbourat. Během tragédie zemřelo osm lidí. 

GALERIE: Požár bytu v domě na Slovensku

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Požár bytu v domě na Slovensku - 3


 

TN.cz