koronavirus na slovensku

Bratislava má na semaforu červenou! Počet případů koronaviru roste

Počet nakažených stoupá, vláda znovu zavádí celoplošná opatření
Zdroj: TV Nova
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 25. 8. 2020
Téma:

V hlavním městě Slovenska roste počet nových případů nákazy koronavirem. Na zhoršující se situaci zareagovali také epidemiologové, kteří Bratislavu na Covid-19 semaforu označili červenou barvou. Ta označuje stav ve městě jako vážný.

Magistrát města proto zavedl preventivní opatření, která má ve své kompetenci. Týkat se budou některých hromadných akcí a restrikcí v domovech pro seniory.

 

"Mimo to připravuje úřad také karanténní zařízení pro lidi bez domova a následnou podporu sociálních služeb. Více se budou testovat také zaměstnanci, kteří přicházejí do styku s lidmi s koronavirem,“ stojí na webu tvnoviny.sk.

 

 

Podle mluvčí magistrátu Kataríny Rajčanové představují zejména hromadné akce v době zhoršující se epidemiologické situace obrovské riziko pro šíření koronaviru. Odborníci považují za nejrizikovější zejména uzavřené prostory, kde se shromažďuje větší množství lidí a je obtížné dodržovat rozestupy.

 

Restrikce se proto týkájí například mší, oslav, svateb, různých kroužků a podobně. Zároveň město dočasně omezilo návštěvy ve čtyřech tamních zařízeních pro seniory. Zpřísněný režim bude v domovech trvat minimálně do 2. září.

 

Primátor Bratislavy Matúš Vallo uvedl, že zavádění protiepidemických opatření je v kompetenci Úřadu veřejného zdraví a vlády. Magistrát tedy může zavést pouze omezené množství restrikcí. Rušit soukromé akce, nebo zavírat podniky není v jeho kompetenci.

 

Lékař s koronavirem v Prešově mohl nakazit až 600 lidí. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz