zmizelý kajakář

V břiše žraloka našli lidské ostatky! Identitu oběti prozradil náramek

žralok tygří
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 28.12. 2019 12:47
Téma:

Na francouzském ostrově Réunion chytili tříapůlmetrového žraloka tygřího, v jehož útrobách našli lidské ostatky a kovový náramek. Podle místních médií se zřejmě jedná o kajakáře, který zmizel před dvěma týdny. Jeho rodina totiž šperk nalezený v žraločím žaludku poznala.

Žraloka tygřího, který byl dlouhý téměř 3,5 metru, na Réunionu chytili v pátek v rámci preventivního programu. Netušili, že při pitvě uvnitř najdou lidské ostatky. Podle informací místního deníku Clicanoo se v žaludku mořského dravce nacházely lidské končetiny a kovový náramek.

 

Přestože identita oběti bude s jistotou určena až po analýze DNA, místní média už prozradila, o koho se nejspíš jedná. Náramek totiž vyšetřovatelé předložili rodině kajakáře, který zmizel před dvěma týdny. Příbuzní šperk okamžitě poznali.

 

 

Muž si dopřával jízdu na kajaku 12. prosince v nedaleké laguně, domů se ale ten den už nevrátil. Zatímco kajak záchranářský tým našel, po muži se slehla zem. Zda ostatky v břiše žraloka patří nešťastnému kajakáři, se ukáže za několik dní. Testy však nemusí odhalit, jestli žralok muže zabil, anebo sežral pouze mrtvolu.

 

Žralok tygří má na svědomí většinu smrtelných útoků žraloků na člověka, s výjimkou žraloka bílého. Jedná se o poměrně agresivní druh, který je rovněž velmi zvědavý. Útoky na člověka tak často bývají nevyprovokované. Přesto však lidé nebývají jeho běžnou kořistí.

 

Podívejte se na video z Austrálie, kdy surfaře před žraloky varoval dron (5/2019):

TN.cz