Koronavirus

V Brně a Ostravě se otevřela další očkovací centra bez registrace

Jan Houška
Jan Houška, Petra Pifková
Aktualizováno 9:59
21.7. 2021 8:10
Téma:

V Brně a Ostravě se ve středu otevřela nová očkovací centra, kde není potřebná registrace. V Brně se prostory očkovacího místa nacházejí v obchodním centru Olympia, v Ostravě v obchodním Fóru Nová Karolina. Na slavnostní otevření dorazil také předseda vlády Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

V Česku se ve středu otevřela další dvě nová očkovací centra, kde není nutná předchozí rezervace. Nově jsou očkovací místa v obchodních centrech v Brně a Ostravě.

 

V Praze se v pondělí také otevřelo další očkovací centrum, kde není potřebná registrace. Centrum se nachází přímo v obchodním domě na Smíchově. Dvě takováto očkovací centra už fungují také na pražském hlavním nádraží a v obchodním centru Chodov.

 

 

Na slavnostní otevření dorazil i předseda vlády Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), kteří dorazili i ve středu do Brna a následně se vydají do Ostravy.

 

"Chceme vyrazit do terénu a očkovat co nejvíce lidí. To je důvod, proč otevíráme tato centra," uvedl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

 

Vláda chce otevřením center usnadnit přístup k očkování. Podle psychologů se totiž ukazuje, že někteří se ještě nenechali očkovat právě kvůli nutné registraci. Ta sice není složitá a zabere jen pár minut, ale řadě lidí se nechce termín očkování plánovat dopředu.

 

Podívejte se na celou tiskovou konferenci z otevření očkovacího cestra v Ostravě:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

jh TN.cz