automaty v Brně

V Brně se objevily automaty. Koupíte v nich dezinfekci i respirátory

Věra Müllerová
Věra Müllerová
8.4. 2020 12:22
Téma:

V Česku se kromě rouškomatů začaly objevovat také automaty, ve kterých si lidé mohou zakoupit i další ochranné pomůcky, jako jsou respirátory, dezinfekce nebo ochranné rukavice. První zařízení jsou od minulého týdne na strategických místech v Brně. Další města se pomalu přidávají.

Nejen podomácku šité roušky, ale i profesionální lékařské vybavení si mají nyní možnost zakoupit obyvatelé Brna. Před několika dny se ve městě objevilo 9 automatů, ve kterých lidé seženou celou škálu ochranných prostředků. A lidé možnost vítají.

 

 

Automaty nabízejí respirátory z nanovláken, jednorázové roušky z nanovláken, dezinfekce a rukavice. Zprovoznila je firma, která se běžně zabývá výrobou a distribucí zdravotnického materiálu pro lékařské účely,

 

"Tímto způsobem prodeje v automatech se dostáváme blíž k běžné veřejnosti a pomáháme chránit jejich zdraví," uvádí Martina Piskorová z CMO, který automaty provozuje. Nejvíce se prodávají jednorázové roušky. Ty lidé skoupí za odpoledne.

 

 

Celkem 21 zařízení se včera objevilo také v Ostravě. Do konce týdne se budou postupně naplňovat a začnou fungovat. Provozovatelé ale chtějí automaty brzy rozšířit i do dalších měst. CMO, provozovatel zařízení, plánuje 100 automatů po celé České republice. Peníze utržené za ochranné prostředky používá firma na pokrytí nákladů.

TN.cz