GALERIE Zmatení řidiči

V Brně vypnuli semafor a sledujte, co se stalo... 5 nehod za sebou!

Nefungující semafory v Brně - 2
Zdroj: Magdaléna Chytrá
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 18.11. 2019 12:01
Téma:

Hned několik dopravních nehod se stalo v neděli na křižovatce ulic Kounicova a Kotlářská v Brně. Dělníci totiž na místě vyměňují semafory, řidiči tak musejí jezdit podle značek. Řídit křižovatku nakonec museli vyrazit samotní policisté. Nedělní karamboly řidičů se povedlo nafotit paní Magdaléně Chytré, která na křižovatku vidí přímo ze svého okna. Při nehodách se naštěstí nikomu nic vážného nestalo.

Výměna semaforů na brněnské křižovatce začala v sobotu. Změna však zřejmě překvapila některé řidiče, v neděli proto museli policisté řešit hned pět dopravních nehod. Doprava je přitom v místě svedena do jednoho pruhu, je snížena rychlost a na absenci semaforů navíc upozorňují dopravní značky.

 

"Řidiči přes křižovatku jezdí podle zvyku. Za nehodami tak stojí kombinace nedání přednosti, zvýšené rychlosti a nepozornosti," vysvětluje policejní mluvčí David Chaloupka. 

 

Podle něj se navíc jeden z neopatrných řidičů snažil policisty přesvědčit o své nevině. "Tvrdil, že jel na zelenou. Vůbec si však nevšiml toho, že na křižovatce žádné semafory nejsou," popsal mluvčí policie. 

 

 

"Nerozumím tomu, proč tady nejsou přenosné semafory. Policie sem odmítá postavit policistu, který by řídil dopravu. Nechci to vidět v pondělí," podivovala se v neděli paní Magdaléna.

 

Provoz křižovatky nakonec opravdu začali už v neděli řídit policisté, na místě se objevili také v pondělí ráno. Podobná situace může už příští týden v sobotu nastat také na křižovatce ulic Úvoz a Tvrdého. I tam bude totiž probíhat výměna semaforů, policisté proto nabádají řidiče k opatrnosti. "Prosíme řidiče, aby sledovali dopravní značení," dodal mluvčí Chaloupka.

 

GALERIE: Nefungující semafory v Brně

1
/
9
Zdroj: Magdaléna Chytrá
Nefungující semafory v Brně - 1

 

TN.cz