unikal tři dny

Pokus o vraždu v Brně! Muže, který měl útočit nožem v parku, dopadli

Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
12.8. 2020 13:36
Téma:

Brněnští policisté dopadli ve středu před polednem muže, kterého podezřívají z útoku nožem v parku na Kraví hoře. Šestatřicetiletého muže zadrželi u obchodního centra Vaňkovka. Obětí je stejně starý muž, jehož museli záchranáři přepravit do nemocnice. Po útočníkovi policie pátrala od nedělního večera.

K útoku došlo v neděli zhruba 20 minut před 20. hodinou. "Na tísňovou linku zavolal šestatřicetiletý muž s tím, že byl napaden v parku nedaleko Náměstí míru. Na místo okamžitě vyrazili policisté a proběhla i rozsáhlá pátrací akce v okolí. Pachatele násilného trestného činu se prozatím dohledat nepodařilo,“ uvedl v pondělí mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb.

 

Ve středu po poledni Šváb informoval, že podezřelého muže policisté vypátrali a zadrželi. "V současné době probíhají úkony v trestním řízení," dodal Šváb. Policisté případ kvalifikují jako pokus o vraždu.

 

"Pacientovi s bodnými poraněními naši zdravotníci poskytli adekvátní přednemocniční péči. Po ošetření pak muže transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

 

Policisté ohledali místo činu. Případ vyšetřuje brněnská kriminálka.

 

 

O podezřelém muži policisté uvedli, že byl vysoký přibližně 175 cm, štíhlé postavy, měl mít světlé nakrátko střižené vlasy, krátké kalhoty, světlé tričko a u sebe také tmavý batoh. Pátrali po svědcích, protože v době, kdy k útoku došlo, místem procházelo několik lidí. Ty žádali, aby se ozvali na linku 158.

Související témata:
TN.cz