Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2018 15:02
vrah se přiznal

Stovky lidí se v Bulharsku loučily se zavražděnou novinářkou

V Bulharsku se rozloučili se zavražděnou novinářkou
Zdroj: Profimedia
V Bulharsku se rozloučili se zavražděnou novinářkou Viktorijou Marinovou

Rodina, přátelé a známí se v severobulharském městě Ruse naposledy rozloučili se zavražděnou Viktorijou Marinovou. Třicetiletou novinářku našli minulý týden mrtvou na pobřeží řeky Dunaj ve městě Ruse. Podezřelý z vraždy se mezitím k činu částečně přiznal.

Mladá a krásná novinářka byla zavražděna opravdu krutým způsobem. Podle bulharské policie ji měl pachatel zbít a znásilnit.

 

Muže podezřelého z brutální vraždy zatkla policie v Německu nedaleko Hamburku, kam z Bulharska odcestoval. Soukromá bulharská televize uvedla, že policisté našli novinářčin mobilní telefon. DNA toho muže se shoduje s nálezem na místě činu.

 

 

17

GALERIE: V Bulharsku se rozloučili se zavražděnou novinářkou

Zdroj: Profimedia

V Bulharsku se rozloučili se zavražděnou novinářkou

Hodnocení:

 

Jednadvacetiletý Severin Krasimirov se k činu částečně přiznal. Prý byl pod vlivem alkoholu i drog. Novinářku podle svých slov před incidentem neznal, po hádce v parku ji však zbil a následně odhodil do křoví. Popřel však, že by ji okradl nebo znásilnil.

 

Německé státní zastupitelství se nedomnívá, že by vražda Marinové byla politicky motivovaná. K verzi, že vražda byla motivovaná spíše sexuálně, se přiklání i bulharská policie. Prokuratura uvedla, že v průběhu následujících deseti dní bude Kasimirov vydán do Bulharska.

 

Talentovaná novinářka pracovala pro bulharskou televizi TVN, kde ve svém investigativním pořadu odkrývala mimo jiných kauz také tunelováním eurofondů a korupcí místních politiků. Její tělo bylo nalezeno minulou sobotu na pobřeží řeky Dunaj.

 

 

Za poslední rok je vražda Marinové už třetím případem zavraždění novinářů. V říjnu 2017 zemřela novinářka Daphne Caruana Galizoová na Maltě. V jejím autě vybuchla nastražená bomba. Letos v únoru byl i se svou snoubenkou zavražděn mladý novinář Ján Kuciak na Slovensku.

mj TN.cz
Reklama