co se stalo?

V Bulharsku zmizel český cestovatel. Hledají ho pátrací týmy!

Téma:

Havlíčkobrodského cestovatele Jiřího Váňu, který se za záhadných okolností ztratil v Bulharsku, odjel hledat soukromý pátrací tým. Do pohoří Pirin cestovatel odjel trénovat před svou další velkou cestou do Peru. Z Bulharska se ale nevrátil a je stále nezvěstný. Jeho rodina i přátelé se bojí, že se mu stalo něco vážného.

Cestovatel a fotograf Jiří Váňa projel téměř celý svět. 26. května odjel s kamarádem do Bulharska. Ten onemocněl a vrátil se do Česka. Jirka se rozhodl, že sám přejde pohoří Pirin. Jenže se přestal hlásit a najít ho nemůžou policie ani horští vůdci. Pátrací relace o něm vysílají bulharská rádia i televize. "Nenašel se, stále se po něm pátrá. Teď jsou kluci v Bulharsku," potvrdil cestovatel a kamarád Jiřího Váni Tomáš Procházka.

 

Na Pirin zamířil ve čtvrtek soukromý český pátrací tým. Jeho členové vylepují letáky, prověřují nebezpečná místa. "Poslední stopu jsme našli v chatě Popovi Livadi. Jirka se tady zapsal v návštěvní knize. Teď se rozdělíme na dvě skupiny. Jedna bude jezdit po chatách a nádražích, druhá bude procházet pohoří Pirin. Snad nám bude přát štěstí," zní plán pátračů.

 

 

"Jedna skupina objíždí autem, lepí letáky na vlakový nádraží, autobusový nádraží, stanoviště taxikářů. Druhá trekuje v horách a obchází ty chatky," dodal cestovatel Tomáš Procházka.

 

Poslední informace je z chaty Pirin. "Zastavili se v horské chatě Pirin, kde provozovatel tvrdil, že se tam Jirka stavoval. Kupoval si plyn a kolu," řekla TV Nova sestra pohřešovaného cestovatele Marcela Prosová.

 

Rodina věří, že zkušený cestovatel, který zdolal Himálaj, procestoval Blízký i Dálný východ, žije. "On má tuhej kořínek, ta šance určitě je. Bez jídla se to dá, hlavně, aby byl blízko vody," přeje si Tomáš Procházka.

 

 

"Pořád doufáme, že je v pořádku, že se najde nebo že se ozve sám. To jsou pořád otázky, jestli někde zabloudil, jestli ho někdo okradl nebo se mu něco stalo, zlomil si nohu, čeká na pomoc, toho je tolik těch otazníků. Čekáme stále na nějakou stopu nebo že se ozve sám" doufá sestra pohřešovaného Marcela Prosová.

 

O osud cestovatele se zajímá i ministerstvo zahraničí. "Příští týden se v Sofii sejde pátrací tým, který vyhodnotí dosavadní výsledky a rozhodne se, jak bude pokračovat dál. Na jednání budou přítomni i zástupci naší ambasády," potvrdila mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Irena Valentová.

 

 

Podle bulharské policie Jiří Váňa neopustil letecky Bulharsko, česká zase zjistila, že jeho kreditní kartu nikdo nepoužil.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar