jeden zraněný

V bytě na Žižkově začalo hořet, hasiči museli evakuovat 57 lidí

Požár bytu na Žižkově - 3
Zdroj: HZS Praha
Při požáru se zranil jeden člověk a jedna kočka přišla o život
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
28.6. 2020 22:06
Téma:

V neděli večer vyjížděly tři jednotky hasičů k požáru bytu ve třináctém patře panelového domu na pražském Žižkově. Z bytovky hasiči evakuovali 57 lidí a zachránili čtyři, přičemž jeden člověk skončil v péči záchranářů. Přestože se požár obešel bez lidských obětí, zemřela při něm jedna kočka.

Do ulice V Zahrádkách v Praze 3 vyjížděly tři hasičské jednotky po sedmé hodině večer. V bytě ve 13. patře jednoho z tamních panelových domů totiž vypukl požár. "Hořela kuchyňská linka a vybavení jedné místnosti, zplodiny poškodily omítky v celé bytové jednotce," upřesnil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

U požáru hasiči zasahovali jak zvenčí pomocí výškové techniky, tak uvnitř bytovky v dýchací technice. Podařilo se jim ho lokalizovat poměrně rychle - už zhruba dvacet minut po příjezdu. "Následovalo dohašování a kontrola skrytých ohnisek termokamerou," doplnil Kavka.

 

 

Z domu hasiči evakuovali 57 lidí a čtyři zachránili, jeden z nich byl předán do péče přivolaných záchranářů. Požár se obešel bez ztrát na lidských životech, to samé se však nedá říct o životech zvířecích - jedna kočka v hořící budově přišla o život.

 

"Hasičský vyšetřovatel odhadl škodu na půl milionu korun, příčina požáru se vyšetřuje," dodal Kavka.

 

GALERIE: Požár bytu na Žižkově

1
/
4
Zdroj: HZS Praha
Požár bytu na Žižkově - 2

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz