vyšetřování katastrofy

Policie v bytě Lubitze! Co skrývá tajemná krabice, kterou odnesli?

Policisté zřejmě narazili na důležitou stopu, která může objasnit motiv kopilota Andrease Lubitze k zabití 149 lidí na palubě Airbusu A320 společnosti Germanwings.

Policisté ve čtvrtek několik hodin prohledávali rodinný dům v Montabauru, ve kterém Andreas Lubitz bydlel se svými rodiči i jeho byt v Düsseldorfu, ve kterém údajně pobýval se svou přítelkyní.
 

Podle policejního mluvčího se při prohlídce našly klíčové důkazní materiály, které motiv hrůzného činu pomohou odhalit. "Objevili jsme něco, co nyní budeme ověřovat. V tuto chvíli nemůžeme říct, co to je, ale může to být významné vodítko k tomu, co se stalo," prohlásil mluvčí německé policie. Zároveň dodal, že se nejednalo o dopis na rozloučenou.
 

Z doma Lubitzových rodičů vyšetřovatelé odnesli jeho počítač a několik zavřených krabic. Z domu rovněž vyvedli neznámého muže, který si před novináři zakryl obličej kapucí. Zatím není známo, kdo tento neznámý muž je a zda může nějak přispět k odhalení motivu, uvedl britský Daily Mail. Lubitzovi rodiče při policejním zásahu nebyli doma.
 


Doposud se spekulovalo, že za hrůzným činem, při kterém se Lubitz zamkl v pilotní kabině a nasměroval letoun k zániku, mohou být deprese. Lubitzův nadřízený z Lufthansy, pod kterou spadají i aerolinky Germanwings, ve čtvrtek připustil, že mrtvý vrah 149 lidí neměl nikdy létat. Lubitz podle všeho trpěl depresemi a syndromem vyhoření, které mu zabraňovaly v kariérním postupu. Neuvěřitelné přitom je, že podle psychologických testů, které všichni piloti pravidelně podstupují, byl způsobilý létání.
 

 

Německý deník Bild nyní přinesl informaci, že v posledních týdnech před havárií procházel Lubitz se svou přítelkyní partnerskou krizí. Podle některých médií došlo dokonce k rozchodu. Partnerské neshody se přitom mohly stát hlavní příčinou narušené psychiky, která kopilota dovedla k hrůznému činu.
 

ČTĚTE TAKÉ:
 

Vzal s sebou 149 lidí! Kdo je masový vrah Andreas Lubitz (28)?

Proč mladý pilot Andreas Lubitz zabil 149 lidí? Protože mu dala kopačky přítelkyně!

Bono z U2 se málem zřítil s letadlem! Stroji ulétly dveře!

Pan Zajíc z Ordinace: Jeho představitel se zřítil s letadlem!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz