otřesný čin

V bytě ve Vídni našli mrtvé děti, zabít je měla matka. Byl mezi nimi i kojenec

Rakouská policie - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
17.10. 2020 14:19
Téma:

Rakouská policie vyšetřuje děsivý případ tří malých dětí, které měla zavraždit jejich vlastní matka. Žena zavolala na tísňovou linku, kde oznámila úmysl spáchat sebevraždu. Když kriminalisté dorazili na místo, v bytě našli dvě mrtvé holčičky, třetí zemřela během resuscitace.

Otřesný čin se odehrál v brzkých ranních hodinách ve Vídni. Před půl šestou 31letá žena z Nepálu zavolala na tísňovou linku, kde oznámila, že se chce zabít, uvedla rakouská tisková agentura APA. Na místo vyrazila policie i záchranáři, v bytě je ale čekala děsivá podívala.

 

Zatímco žena měla jen lehká zranění na rukách, její dvě dcerky ve věku tří let a osmi měsíců nejevily žádné známky života. Na jakoukoliv pomoc už pro ně bylo pozdě.

 

Třetí - devítiletá - holčička byla ve velmi vážném stavu, záchranáři ale věřili, že je naděje na její záchranu, proto se jí pokoušeli zhruba hodinu oživit. I ona ale zemřela. "Resuscitace byla neúspěšná," konstatoval policejní mluvčí Paul Eidenberger.

 

 

Matka byla obviněná z trojnásobné vraždy, k činu se přiznala. Vzhledem k tomu, že zranění na rukách byla lehká a nevyžadovala hospitalizaci, skončila rovnou v policejní cele, kde ji prohlédl lékař.

 

Těla děvčátek zamíří na soudní pitvu, která se uskuteční v sobotu večer. Vyšetřovatelé předběžně stanovili jako příčinu smrti udušení. Policisté již kontaktovali příbuzné. Otec holčiček by měl pobývat také ve Vídni, podle všeho ale žil odděleně.

Související témata:
TN.cz