Plzeňský kraj

V centru Plzně našli mrtvou cizinku, případ vyšetřují kriminalisté

Barbora Slavíková
Barbora Slavíková
Aktualizováno 18:40
2.3. 2021 18:29
Téma:

Policisté z Plzně vyšetřují smrt ženy, která měla propadnout dírou v podlaze v právě rekonstruované budově v centru města. Ženu našli bez známek života dělníci.

Tragédie se stala v pondělí odpoledne v historické budově spořitelny ve Františkánské ulici v Plzni. Ta funguje už od druhé poloviny 19. století. Po 30 letech se opravuje znovu, tentokrát prochází rekonstrukcí stropy.


V pondělí měla v jednom z vyšších pater objektu pracovat mladá cizinka. Podle informací TV Nova si zřejmě nevšimla otvoru v právě rekonstruované podlaze, její tělo našli zaměstnanci stavební firmy až v přízemi pod schody.

 

 

Zavolali na tísňovou linku a na místo vyrazila záchranná služba, ale také policisté i hasiči. Přes okamžitý zásah lékařů byl pokus o oživení ženy neúspěšný. Celý případ si převzali plzeňští kriminalisté.

 

Ti prý pracují s několika verzemi úmrtí ženy. Nařízená soudní pitva by měla prokázat, zda se opravdu jednalo o nešťastnou náhodu nebo případně cizí zavinění. Františkánská ulice byla v pondělí odpoledne na několik hodin uzavřena, zhruba kolem sedmé večer byl průjezd i průchod ulicí opět volný.

jh TN.cz