Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obsáhlá galerie Velký požár

Požár hotelu v centru Prahy má třetí oběť, zemřela v nemocnici

Zdroj: TV Nova

V sobotu večer začalo hořet v hotelu Eurostars David v pražské Náplavní ulici. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu, záchranáři aktivovali traumaplán. Dva lidé zemřeli na místě, třetí později v nemocnici. Záchranáři ošetřili devět zraněných.

Policisté v neděli dopoledne zveřejnili víc detailů o obětech požáru - v hotelu zemřela Korejka (ročník 1997) a o rok starší Němec. Národnost a věk zraněného, který zemřel později v nemocnici, zatím známá není.  

 

"Mezi zraněnými, kteří zůstávají v nemocni, jsou tři občané Nizozemí, z nichž dva jsou muži ročník narození 1963 a 1935, a žena ročník 1939. Dalším zraněným je muž u Turecka ročník narození 1979 a muž z Francie ročník 1984," uvedl v neděli dopoledne pražský policejní mluvčí Jan Daněk.
 

Požár si vyžádal nasazení jednotek z téměř všech profesionálních stanic. "V objektu se nachází větší množství osob, které je potřeba evakuovat," uvedli hasiči na twitteru.

 

Po 19. hodině hasiči vyhlásili dokonce zvláštní stupeň poplachu. Požár se podařilo uhasit, hotel byl ale silně zakouřený. Na místě zasahovalo 16 jednotek a přibližně 100 hasičů.

 

Z hotelu hasiči museli evakuovat přibližně 40 lidí. Záchranáři vyhlásili traumaplán a na místo vyslali i vůz Atego určený k ošetřování většího počtu zraněných.

 

133

GALERIE: Požár hotelu v centru Prahy

Zdroj: AKTU.cz

Požár hotelu v Praze - 3

Hodnocení:

 

Na místě pomáhal s ošetřováním zraněných i ředitel pražské záchranky Petr Kolouch. Ten potvrdil, že dva lidé zemřeli. Záchranáři ošetřili dalších devět zraněných. Třetí člověk později podlehl zraněním.

 

Pět lidí utrpělo těžká zranění, 1 pacient středně-těžké zranění a 3 osoby lehká zranění, potvrdila mluvčí záchranky Jana Poštová. Pacienty lékaři rozvezli do Všeobecné fakultní nemocnice, Fakultní nemocnice Královské vinohrady, Fakultní nemocnice Motol a Ústřední vojenské nemocnice.

 

 

Tři pacienty záchranáři oživovali, ale resuscitace u nich nakonec byla úspěšná, zraněné napojili na umělou plicní ventilaci a převezli do nemocnic. Na místě pracuje vyšetřovatel hasičů, který se snaží určit příčinu požáru. Podle prvotních informací zřejmě požár vznikl od klimatizace, uvedla ČTK.

 

Před 22. hodinou si místo převzala pražská policie. V hotelu pracují kriminalisté. "Policisté se snaží také zjistit totožnost zemřelých a zraněných, aby vyrozuměli příbuzné," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

 

Hasičům a záchranářům poděkovali pražská primátorka Adriana Krnáčová, starostka Prahy 2 Jana Černochová i ministr vnitra Lubomír Metnar.

 

 

 

"Je to těžká a tragická chvíle. Sleduji zásah záchranných složek a mám před nimi obrovský respekt. Způsob jakým to zvládají, je opravdu úctyhodný. Nebýt jejich profesionality, nechci domýšlet následky," napsala na twitteru primátorka Krnáčová.

 

"Vyjadřuji soustrast pozůstalým a děkuji všem složkám IZS za profesionální a rychlý zásah. Hasiči, policie i Zdravotnická záchranná služba Hl. města Prahy opět ukázali, že na ně můžeme být hrdí," uvedl ministr vnitra Metnar.

vbo TN.cz