Dopravní komplikace

V centru Prahy jsou zničené koleje. Tramvaje nepojedou týden

Tramvaj v Praze - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Zhruba týden nepojedou tramvaje centrem Prahy kvůli havárii tramvajové trati ve Spálené ulici. Dopravní podnik v pátek zveřejnil změny tras tramvajových a nočních linek. Příčinou by mělo být poškození kolejnic, jež provoz znemožňuje.

V pátek došlo k havárii tramvajové trati ve Spálené ulici v centru Prahy, které znemožnilo obousměrný provoz tramvajím. Dopravní podnik o komplikacích informoval na svých webových stránkách. Výluka se týká úseku Lazarská – Národní divadlo – Újezd. Linky číslo 2, 9, 18, 22, 23, 93, 97, 98 a 99 budou odkloněny a některé od pondělí nahrazeny i jinými linkami.

 

 

Výluka začala platit  v pátek7. září od 20 hodin a portvá přibližně do pátku 14. září. Linky jsou odkláněny přes objízdné trasy, které v pátek zveřejnil dopravní podnik na svém webu. Dojde také k přemístění přestupní zastávky nočních linek ze zastávky Lazarská na Karlovo náměstí.

 

Linka číslo 22 bude zrušena a nahrazena linkou 32 v úseku Bílá Hora – Vypich – Malostranská – Újezd, v úseku Nádraží Hostivař – Radošovická – I. P. Pavlova – Lazarská pak nahrazena linkou 39.

 

 

Zaměstnanci dopravního podniku budou v sobotu 8. září a v pondělí 10. září k dispozici pro cestující na nejvytíženějších místech, kde budou připraveni poradit s dopravním spojením.

reg TN.cz