Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.7. 2018 20:15
Záchranná akce

V sutinách zřícených stropů nikdo další nebyl, případ řeší kriminálka

Zdroj: TV Nova

Hasiči, policisté, zdravotníci i psovodi městské policie vyrazili v úterý dopoledne do Mikulandské ulice v centru Prahy. Podle dostupných informací se tam zřítil strop v jednom z domů. Podle hasičů trosky zavalily čtyři lidi. Dům během zásahu začal opět padat, trosky zasáhly jednoho z hasičů. Zásah byl ukončen až pozdě v noci.

"Záchranáři ošetřili a zajistili tři pacienty (muže), z toho dva se středně těžkými zraněními. Stav dalšího je vážný, byl uveden do umělého spánku se zajištěním dýchacích cest," uvedli záchranáři na twitteru krátce po úterním poledni s tím, že pod troskami mohou stále být další lidé.

 

 

"Bylo nám to hlášeno jako zřícení klenby stropu v opravovaném domě. Trosky měly zavalit dělníky," řekl TN.cz mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

 

Psovodi městské policie na místě:

 

 

Pražští hasiči na twitteru uvedli, že pod sutinami měli skončit až čtyři lidé, jednoho se ovšem velmi rychle podařilo vyprostit a předat záchranářům. Zároveň hasiči staví provizorní vzpěry, aby se nic dalšího nezřítilo.

 

 

"Snažíme se vyhrabat další osoby. Na místo byl povolán sací bagr na sutiny. Požádali jsme Český červený kříž o spolupráci. K události míří psychologové," doplnila krátce před 11. hodinou mluvčí hasičů Kateřina Suchánská. Dům prohlédne statik.

 

 

Následně informovala, že se zřítilo patro o rozměrech pět na deset metrů a že už se povedlo vyprostit druhého zavaleného.


110

GALERIE: Zřícený strop v centru Prahy

Zdroj: AKTU.cz

Zřícený strop v centru Prahy - 7

Hodnocení:


 

Rybanský dodal, že vzhledem k tomu, že na místo vyjelo velké množství záchranářské techniky, byla v ulici Národní omezena doprava.

 

 

Hasiči se po půl šesté vrátili ke stabilizačním pracem. Později ale došlo k uvolnění části stropní konstrukce, která zasáhla jednoho z hasičů do ruky. Naštěstí ale nebyl vážně zraněn, s lehkým poraněním byl převezen na ošetření.

 

"Přerušili jsme záchranné práce, vyklidili budovu a stav budovy opět zkoumáme společně se statikem," uveřejnili pražští hasiči. Záchranné práce byly ukončeny až kolem půl jedenácté.

 

"Sutiny jsou z větší části odklizeny a neměl by se v nich již nikdo nacházet," potvrdila krátce po zásahu Městská policie hlavního města Prahy.

HZS hl.m. Prahy na Twitteru uvedl, že ve 22:30 hod byly ukončeny pátrací a záchranné práce s negativním výsledkem. V sutinách se podle hasičů už nikdo další nenacházel.

 

Rekonstruovaná budova poté byla předána Policii České republiky. Policisté budou celou noc místo střežit, aby zabránili pohybu nepovolaných osob v blízkosti budovy s narušenou statikou a ráno se na místo dostaví kriminalisté, aby mohli pokračovat ve vyšetřování celé události. 

pez TN.cz
Reklama